PİMTAŞ KURULUŞU OLAN HGT TARIMDA YENİ TRENDLER EĞİTİMİ VERDİ

Pimtaş’ın kuruluşlarından HGT Tarım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çiftçilere yönelik İyi Tarım Uygulamaları konusunda eğitim verdi. Çoğunluğunun çiftçilerden oluştuğu eğitime ilgi çok fazlaydı. Bölgede faaliyet gösteren çiftçilere yeni tarım metodları ve uygulamaları konusunda eğitim verildi.

Yaşanan gıda, toprak ve su sorunlarına karşı çiftçileri bilgilendirmeyi, elindeki toprağı daha verimli kullanabilmeleri için neler yapmaları gerektiği hakkında detaylı bilgiler verildi. Tarımda doğru bilinen yanlışlar, hatalı yapılan uygulamalar, doğru sulama ve tohumlama ile bölgenin tarım gücünün arttrılması hedeflenmektedir.

Pimtaş Plastik Kuruluşu olan HGT, gerek çıkardığı yeni nesil tarımcılık faaliyeti olsun, gerekse çiftçilere verilen eğitimler olsun bölgenin gelecekte çekeceği düşünülen gıda sorununa karşı önlemler almaya başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen bu eğitimler tüm bölgede yer alan çiftçilerin tamamını bilgilendirip, yeni nesil tarımcılığa başlamalarına ön ayak olma adımını atmıştır.

Pimarge Müdürü Özlem Kozankurt  ‘Bölgemiz tarımcılık için çok elverişli ve güzel topraklara sahip, biz bu topraklardan aldığımız verimin geleneksel tarımcılık yöntemi ile gitgide azaldığını görmekteyiz. Bunun önüne geçebilmek adına bu eğitimleri arttıracağız. Eğitimizin ilk katılımcıları oldukça istekliydi ve çok verimli geçti. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bir sonraki eğitimizde tekrardan yeni ufuklarda buluşmak dileğimle’ dedi.

Eğitim sonrasında eğitime katılan tüm katılımcılarımıza Pimarge Müdürü Özlem Kozankurt tarafından sertifikaları takdim edildi.

 

©2022- PİMTAŞ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. TTR BİLİŞİM