PİMTAŞ YENİLİKÇİ ÜRÜNLERLE İHRACAT AĞINI GENİŞLETECEK

Yenilikçi ürünleri ile ihracat ağını genişletecek

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 106 ülkeye ihracat yapan PİMTAŞ PLASTİK, iç pazarda ise 81 ilde satış gerçekleştiriyor. İhracatta Avrupa odaklı çalışan şirket yenilikçi ürünleriyle ihracat ağını genişletmeyi hedefliyor. Boru, ek parça, küresel vana, kelebek vana, çekvalf, rakor, havuz ve tesisat ekipmanlarının kendine özgü tasarımını ve imalatını yaptıklarını kaydeden Pimtaş Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, yeni fabrika yatırımlarını da hayata geçirmeye hazırladıklarını söyledi.

2018’de Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan şirketler araştırmasında, bin 500’ den fazla Ar-Ge merkezi ve tasarımı içinde 2 milyar 28 milyon TL Ar-Ge harcamasıyla 294’üncü sırada yer aldıklarını bildiren Şamil Tahmaz, yeni nesil kaplini pazara sunduklarını, aynı zamanda mevcut ürünlerinde iyileştirmeler yapıldığını kaydetti. Tahmaz, ihracat ağına yeni pazarların eklenmesinin gündemlerinde olduğunu, Çekya pazarında daha fazla rol oynamak istediğini belirtti.

AR-GE MERKEZİ KURACAK

Yıl içinde 10 ila 25 Ar-Ge projesi gerçekleştirdiklerini söyleyen Şamil Tahmaz, Ar-Ge mükemmeliyet merkezi için 3 bin 500 metrekare yer ayırdıklarını ve çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Ayrıca 35 kişilik kuluçka merkezi kurma çalışmalarının sürdürdüğünü belirten Tahmaz, ‘Mühendislik bölümümüz ve özel sınıflarımız var. İki üniversite ile anlaşma yaptık. Yaptığımız anlaşmaya göre, rektörlüğe bağlı bir master programı uyguluyoruz’ diye konuştu. Tahmaz, 30 kişilik personel ile başka firmalara da Ar-Ge ve inovasyon alanında hizmet verdiklerini kaydetti.

 

©2022- PİMTAŞ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. TTR BİLİŞİM