Yılmaz: 'Sanayicimize sahip çıkmalıyız''

Hükümetin sanayicilere sahip çıkması gerektiğini ifade eden ülkemizin tanınan ekonomistlerinden Mert Yılmaz, Türkiye’nin ekonomik yükünü sanayicilerin çektiğini söyledi.

PİMTAŞ SANAYİCİLERİ BİR ARAYA GETİRMEYE DEVAM EDİYOR
Ekonomi dalında bir çok önemli isimleri bölge sanayicileri ile bir araya getiren Pimtaş Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, Türkiye'nin 2021 ekonomisine ışık tutacak program ile önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Pimtaş Plastik A.Ş. 'Ekonomi Buluşmaları'nın 2.'sine  katılan ünlü ekonomist Mert Yılmaz bölge sanayicileri ile bir araya geldi.

PROGRAMA YOĞUN KATILIM OLDU
Ülkemizin tanınan ekonomistlerinden Mert Yılmaz,Gebze’de hizmet veren gözde sanayi kuruluşlarından Pimtaş Plastik A.Ş’de gerçekleşen söyleşide koronavirüsün ekonomiye etkisi ve Türkiye’yi 2021’de nasıl bir ekonomi beklediğine dair brifing verdi. Programa; Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, önceki dönem Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Pimtaş Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, ve iş dünyasının tanıdık simaları katıldı.  

DOLAR İÇİN YAPISAL REFORM ŞART
Kısa sürede dolar dalgalanmalarının olabileceğini ifade eden Mert Yılmaz bir süre daha dolarda düşüş görebileceğimizi ifade etti.

Türkiye’deki ekonomik sıkıntıların sadece para ve maliye politikalarıyla alakalı olmadığını belirten Mert Yılmaz’a göre dolar kurunda uzun süreli düşüşleri sağlayabilmek için Merkez Bankası ve ekonomi yönetiminin eş güdüm içerisinde hareket etmesi ve hükümetin de dile getirdiği yapısal reformların biran önce hayata geçirilmesi gerekiyor.

 

 
 

 

 

©2022- PİMTAŞ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. TTR BİLİŞİM